Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (113)

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych, które połączymy z nabożeństwem majowym

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – Wspomnienie św. Justyna- męczennika.

 

3. W piątek, 31 maja rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego - Patrona Naszej Parafii. Bardzo prosimy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich najbliższych, a szczególnie rodziców do gorliwej modlitwy w intencji swoich dzieci. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy również pozostałych parafian.

4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, natomiast od soboty, 1 czerwca rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu przez Niepokalane Serce Maryi za grzechy własne i grzechy świata.

6. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji odbędą się święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą w tym dniu kandydatów do święceń kapłańskich i diakonatu.

7. Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym tj. 25 maja, w Krakowie nasi klerycy Piotr Dąbrowski i Krystian Rosada otrzymali święcenia kapłańskie. Jednocześnie święcenia diakonatu otrzymali AdrianBrudniak, Emil Kurek, Marcin Kuźniar i Paweł Raś. Polecajmy ich naszym modlitwom.

8. Solenizantom, jubilatom i wszystkim mamom w dniu ich dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

9. Do wieczności w tym tygodniu Pan powołał : +Renatę Nowak, +Krystynę Baran i + Bogdana Jasłowskiego - polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie"..

1. Trwamy w nabożeństwach majowch, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.00. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież oraz pozostałych parafian.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbiteta; w piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. W poniedziałek przypada rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka. Polecajmy Go naszym modlitwom.

4. We wtorek, przypada rocznica Ingresu ks. abp Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Otoczmy modlitwą naszego Arcypasterza.

5. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na parafie najbardziej potrzebujące pomocy finansowej. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. W sobotę, 25 maja w parafii w Korczynie odbędzie się Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów. Początek o godzinie 11.00, natomiast Msza święta rozpocznie się o godzinie 15.30. Po Mszy św. dla wszystkich pielgrzymów przewidziany jest ciepły posiłek.

7. 22 rocznicę pobytu Papieża, Świętego Jana Pawła II w Krośnie uczcimy dnia 8 czerwca 2019 roku pod Krzyżem Papieskim i Figurą św. Jana Pawła II przy ul. Podkarpackiej. Program obchodów obejmuje m.in:
godz. 16.30 - czuwanie w wykonaniu Orkiestr Dętych i Chórów, godz.18.00 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. Abpa Adama Szala - Metropolity Przemyskiego oraz ks. Abpa Seniora Józefa Michalika.

8. Naszą modlitwą otoczmy dzieci I-szo Komunijne, rocznicowe oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci. 10. Do wieczności w tym tygodniu odszedł +Andrzej Szubrycht; Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie"

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Szczególnie polecajmy Panu Bogu tych, którzy w tym roku przyjmą święcenia diakonatu i kapłaństwa.

2. W czwartek, 16 maja br. przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W tym dniu szczególnie będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dobrych wyborów, aby zwyciężyła prawda i miłość.

3. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone zostaną na parafie potrzebujące pomocy.

4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: -

we wtorek 14 maja, klasa 6; - grupa pierwsza o godzinie 16.00 ; grupa druga o godzinie 17.00; -

w środę 15 maja , klasa 7 i 8, - grupa pierwsza o godzinie 16.00; grupa druga o godzinie 17.00; -

w czwartek 16 maja, klasa III gimnazjalna; - obie grupy przychodzą na godzinę 16.00 na nabożeństwo dziękczynne w kościele. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym, oraz wiele Bożego błogosławieństwa. Z naszej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci.

6. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: +Janina Wietecha i +Stanisław Kuzianik. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu "Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie".

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Zachęcamy do gorliwego czytania Pisma Świętego w naszych rodzinach, abyśmy w Słowie Bożym szukali umocnienia i światła na drogę życia.

2. Dzisiaj dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią (przystąpiły) do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej o godzinie 11.30. Od poniedziałku 6 maja, do piątku 10 maja włącznie, przeżywać będą Biały Tydzień podczas Mszy św. o godzinie 18.00.

3. W środę, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze modlitwy polecać będziemy w intencji Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie również ks. biskup Stanisław Jamrozek i ks. proboszcz naszej parafii Stanisław Morawski. Otoczmy solenizantów darem modlitwy.

4. Za tydzień, 12 maja przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna "Tydzień Modlitw" o liczne i święte powołania kapłańskie oraz zakonne, a także o powołania do służby w kościele. Nasze modlitwy i uczestnictwo we Mszach świętych i nabożeństwach majowych ofiarujemy w tej intencji.

5. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz pozostałych parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.

6. W przyszłą niedzielę tj. 12 maja o godzinie 13.00 dzieci z klas czwartych szkół podstawowych przystąpią do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością skorzystały z Mszy św. o innej godzinie.

7. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców oraz rodzeństwa odbędzie się w sobotę od godziny 9.30 do godziny 11.00.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia , pomyślności w codziennym życiu i opieki św. patronów. Zapewniamy o naszej modlitwie.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia Bożego pod hasłem „ Miłosierni Miłosierdzia dostąpią" Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, za której odmówienie można uzyskać odpust zupełny. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 14.00 do godziny 18.00. O godzinie 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

2. W poniedziałek, 29 kwietnia przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji EUROPY, o wierność Krzyżowi, Chrystusowi i Ewangelii.

3. We wtorek, 30 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

4. W piątek, 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny , Królowej Polski. Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ; w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie oraz zakonne. W czasie adoracji o godzinie 17.00. modlitwy poprowadzi Akcja Katolicka.
Do chorych udamy się w czwartek od godziny 9.00. W tym dniu spowiedź racji pierwszego piątku odbędzie się od godziny 16.00 dla dzieci, młodzieży i pozostałych parafian.
- w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 7.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z cząstką różańca wynagradzająca za dzieci nienarodzone.

6. W przyszłą niedzielę, tj. 5 maja o godz. 11.30 w naszej parafii odbędzie się Pierwsza Komunia św. Bardzo prosimy parafian, którzy przychodzą na Mszę św. o tej godzinie , aby wyjątkowo w tym dniu skorzystali z innej godziny uczestnictwa we Mszy św. dając możliwość dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom uroczyście przeżyć to ważne dla nich wydarzenie. W tym dniu Msza św. z godziny 13.00, rozpocznie się o godzinie 13.30.

7. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, rodzeństwa oraz chrzestnych odbędzie się w sobotę 4 maja od godziny 9.30 do godziny 11.00.

8. W środę tj. 1-go maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do licznego udziału: dzieci , młodzież i pozostałych parafian. Ponadto, gromadzimy się przy kapliczkach przydrożnych, aby odśpiewać litanię i pieśni maryjne, dając tym samym świadectwo naszej wiary.

9. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cel instytucji charytatywnej "Caritas " w Przemyślu. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym oraz Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy o modlitwie.

11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Marian Paczosa i Stanisław Matelowski - polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim licznie zgromadzonym życzymy mocnej wiary w Zwycięskiego Chrystusa, niezawodnej nadziei w życie, które wysłużył nam Pan Jezus oraz niegasnącej miłości, którą On nas umiłował do końca. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was pokojem i pozwala w życiu osobistym, w Waszych Rodzinach i Wspólnotach doświadczać bogactwa darów swojego Ducha, którym nas nieustannie napełnia. Błogosławionych Świat Wielkanocnych dla wszystkich naszych parafian i gości.

2. Jutro – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze święte odprawione będą według porządku niedzielnego.

3. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która przypada w przyszłą niedzielę, tj. 28 kwietnia. Nabożeństwo odprawiane jest w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do licznego udziału.

4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 14.00 do godziny 18.00. O godzinie 15.00 odmówiona zostanie koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy o liczny udział w adoracji.

5. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na cel instytucji charytatywnej "Caritas". Serdeczne „ Bóg zapłać” za złożone ofiary.

6. Rozpoczynamy tzw. " Biały Tydzień" - Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę tj. 27 -28 kwietnia br. będziemy gościć Zespół z Ukrainy - "Śpiewające Anioły". Swoim śpiewem upiększą sobotnią i niedzielną liturgię Mszy świętych.

8. Solenizantom, jubilatom tego tygodnia , parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności oraz wielu darów Bożych na trudy codziennego życia. Zapewniamy o naszej modlitwie.

W naszej Wspólnocie Parafialnej w czwartek imieniny obchodził będzie Ks. Marek Czaja – Radca Generalny i Dyrektor Katolickich Szkół w Krośnie. Polecajmy Go naszej modlitwie.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień czyli najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Poświecenie palm nastąpi dziś na każdej Mszy świętej. Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym o godzinie 17.00. Przypominamy, że ofiary złożone w czasie nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Spowiedź w naszej parafii odbędzie się w Wielki Wtorek. Kapłani będą spowiadać od godziny 9.00 do 12.00; i od godziny 15.00 do godziny 18.00.

3. W Wielki Czwartek, 18 kwietnia br. Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczyna się - Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00. Spowiedź od godziny 20.30 do godziny 22.00.

4. W Wielki Piątek, 19 kwietnia br. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia/ oraz post ilościowy / wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60./ Adoracja z racji Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 8.00 rano jutrznią. Następnie dalszy ciąg adoracji według porządku wyznaczonego w programie. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny . Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godzinie 17.00. O godzinie 19.45 - Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Po Drodze Krzyżowej Adoracja do godziny 23.00. W tym dniu spowiedź od godziny 21.00 do godziny 23.00.

5. W Wielką Sobotę - jutrznia o godzinie 8.00 rano. Święcenie pokarmów od godziny 9.00 do godziny 14.00, co pół godziny. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 19.30. W Wielką Sobotę spowiedź od godziny 9.00 do godziny 14.00.

6. Procesja Rezurekcyjna Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie sie w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 6.00 rano.

7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnego.

8. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla najuboższych rodzin naszej parafii. Zebrano kwotę 2622,50 złotych, za którą zakupiono 33 paczki i przekazano najbardziej potrzebującym.

9.W Wielki Czwartek od godz. 10:00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną, którzy nie korzystają z I piątków miesiąca, a którzy przed świętami chcą przyjąć sakramenty. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych wraz z Prezydentem Miasta Krosna zapraszają w Wielką Sobotę /20 kwietnia / o godzinie 12.00 na krośnieński Rynek , gdzie odbędzie sie tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz opieki świętych patronów na trudy codziennego życia. Ze swojej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziś podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godzinie 17.00 ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ksiądz Krzysztof Poświata- Dyrektor Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym. Serdecznie witamy go w naszej Wspólnocie Parafialnej. Program rekolekcji jest do pobrania się na stolikach z prasą. Podczas rekolekcji będą zbierane ofiary na bieżące wydatki związane z remontami, które prowadzi ks. Rekolekcjonista. Jednocześnie przypominamy , że w czasie trwania rekolekcji tj. od poniedziałku do środy, Msze św. z godziny 7.00 są przeniesione na godzinę 8.00 rano.
W związku z prawdopodobnym strajkiem nauczycieli i odwołaniem zająć lekcyjnych w szkole prosimy rodziców lub opiekunów o przyprowadzenie dzieci bądź dopilnowanie ich uczestnictwa w rekolekcjach zgodnie z obowiązującym harmonogramem tj. uczniowie klas I do IV na godz. 11.00, natomiast uczniowie klas od V do VIII na godzinę 12.45.

3. Przypominamy, że w dniu 9 kwietnia /wtorek/ o godzinie 19.30 obędzie się nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i dla młodzieży studiującej oraz pracującej. Bardzo prosimy o liczny udział.

4. Od piątku do niedzieli Palmowej tj. od 12 kwietnia do 14 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w Dukli pod patronatem Metropolity Przemyskiego ks. Abp. Adam Szala. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 17.00, natomiast zakończenie w Niedzielę Palmową o godzinie 14.00. Zachęcamy do udziału.

5. W przyszłą niedzielę tj. 14 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich Mszach św., natomiast uroczystego poświęcenia palm dokonamy o godz. 11.30. Gromadzimy się pod krzyżem na zewnątrz i po poświęceniu w procesji udamy się do kościoła.

6. Spowiedź w naszej parafii odbędzie w Wielki Wtorek w godzinach: od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

7. W dniach od 11 do 13 kwietnia 2019 roku organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i pracowników administracji . Poprowadzi je ksiądz prof. dr hab. Maciej Bała -Prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godzinie 19.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

8. W dniu 14 kwietnia 2019 roku, w Niedzielę Palmową zbiórka funduszy na rzecz krośnieńskiego Hospicjum, którą przeprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krośnie.

9. W dniu dzisiejszym Akcja Katolicka zbiera ofiary na cel świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za złożone datki.

10. W zakrystii do nabycia baranki i paschaliki: baranek w cenie 6 złotych, a paschalik w cenie 7 złotych.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym oraz opieki świętych patronów. Zapewniamy o modlitwie.

12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszły: Zofia Cygan i Barbara Kafel; polećmy Je Miłosierdziu Bożemu. "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. Przypominamy o trwających nabożeństwach pasyjnych tj. Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, za które można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.W dniach od 6 -10 kwietnia br. w naszej parafii odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rozpoczną się w sobotę, Mszą św. wieczorną i poprowadzi je Ks. Krzysztof Poświata- Przełożony Domu Zakonnego w Miejscu Piastowym. Szczegółowy program rekolekcji i nabożeństw Triduum Paschalnego jest do pobrania na stolikach z prasą.

3. Dzisiaj i w kolejne niedziele podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę tj. 7 kwietnia br. Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary na cel świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00, natomiast o godzinie 17.00 różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych. - w piątek do chorych udamy się od godziny 9.00. Z powodu nieobecności ks. Michała do osób, które odwiedzał przyjdziemy w godzinach późniejszych.
Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych parafian rozpocznie się o godzinie 15.30.
- w pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi Mszą św. o godzinie 7.00 i Adoracją Najświętszego Sakramentu odmawiając cząstkę różańca po Mszy św.

6. W poniedziałek, 1 kwietnia br. spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godzinie 18.00.

7. W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy do kościoła na projekcję filmu pt. "PASJA" w reżyserii Mela Gibsona. Film ten ukazuje ostatnie godziny życia Pana Jezusa. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

1. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę tj. z 30/ 31 marca nastąpi zmiana czasu na letni.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale odbywają się w niedziele o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 17.00. Dla pozostałych parafian po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30.

3. W poniedziałek, tj. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Formularze do duchowej adopcji znajdują się na stoliku z prasą. Można je pobrać w dniu dzisiejszym, a złożyć na ołtarzu w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w trakcie, której nastąpi również odnowienie przyrzeczeń. Adoracja z racji Dnia Świętości rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 18.00.

4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cel misji „AD GENTES". Naszą modlitwą otaczamy misje i misjonarzy.

5. Już od dzisiaj w zakrystii można nabywać w cenie 6 zł baranki wielkanocne, natomiast w cenie 7 zł paschaliki. Ofiary zebrane ze sprzedaży zasilą konto organizacji Caritas Polska i przeznaczone zostaną na cel związany z dziećmi i młodzieżą.

6. Rekolekcje w naszej Parafii odbędą się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. od dnia 7 kwietnia 2019 roku. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Poświata - przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym.

7. Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu rozpocznie się podczas nabożeństwa Gorzkich Żali od IV niedzieli Wielkiego Postu.

8. Spotkanie organizacyjne dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszej Parafii odbędzie się w sobotę, tj. 30 marca o godzinie 19.00 w salce nad zakrystią.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia . Zapewniamy o modlitwie.

Go to top