NGru30

Ogłoszenia Parafialne II Tydzień Okresu Narodzenia Pańskiego 30.12.2018 rok


1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne połączone z ofiarą Mszy św. O godz. 23.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, natomiast Msza św. witająca Nowy Rok rozpocznie się o 24 . Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

2. We wtorek, 1 stycznia 2019 przypada Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu również obchodzić będziemy
Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu "O stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w Nowy Rok sprawowane będą według porządku niedzielnego.

3. W przyszłą niedzielę, tj. 6 stycznia 2019 r. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Przed ołtarzem zostaną wystawione kreda, kadzidło oraz kalendarze wydane przez naszą Scholkę parafialną, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: - w pierwszy czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne, które poprowadzi Akcja Katolicka od godziny 17.00. - w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy od godziny 16.00 - w pierwszą sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie kapłanów i ministrantów oraz za złożone ofiary na cel kościoła z racji wizyty duszpasterskiej. W nowym tygodniu kolędę rozpoczniemy od środy, tj. 2 stycznia br. według następującego porządku:

Środa, 2 stycznia ul. Gałczyńskiego - nr /nieparzyste/ 3 do 45; ul. Gałczyńskiego - nr / parzyste / 2 do 46; ul. Gałczyńskiego - nr / parzyste / 48 do 92;

Czwartek, 3 stycznia ul. Chopina nr - /nieparzyste/ nr 4 do 61; nr 63 do 95a; nr 101 do 135; i ul. Chopina /parzyste/ nr 6 do 64;

Piątek, 4 stycznia ul. Chopina nr - /parzyste/ 66 do 100; nr 104 do 128; nr 130 do 162; oraz ul. Łąkowa cała.

Sobota, 5 stycznia ul. Wiklinowa cała; ul. Różana cała; ul. Lwowska nr 25 do 47; oraz ul. Bohaterów Westerplatte nr od 1 do 20 B;

6. Przypominamy, aby podczas wizyty duszpasterskiej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świeczki, Pismo Święte, wodę święconą, kropidło i ewentualnie zeszyty do religii. Wodę święconą można pobrać w kościele z naczynia przy stoliku. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00, natomiast w sobotę o godzinie 15.00.

7. Informujemy, że z powodu wizyty kolędowej kancelaria parafialna będzie otwarta w dni powszednie od godziny 8.30 do godziny 9.30. Za utrudnienia przepraszamy.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności oraz wielu darów Bożych. Z naszej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

 

Go to top