NWrz09

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

1. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają : w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma , biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego -w tym dniu będziemy mogli ucałować relikwie Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. W przyszłą niedzielę, tj. 16 września zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

3. W dniu 13 października br. odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin „Róża dla Królowej Rodzin” przed Cudowny Obraz Matki Bożej Królowej w Jarosławskiej Kolegiacie. Bliższe informacje znajdują się na afiszu.

4. W dniach 22-23 września br. odbędzie się 34 Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest "Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu". Bliższe informacje znajdują się na afiszu w gablotach.


5. Zgromadzenie św. Michała Archanioła zaprasza młodzież i młode Małżeństwa na VII Pieszą Pielgrzymkę Dziękczynną Śladami Świętego -- PRUCHNIK -- PRZEMYŚL, która odbędzie się w dniach 14 - 15 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W dniu 12 września br. roku będziemy przeżywać w Krośnie Uroczystość Matki Bożej Murkowej, patronki naszego miasta. Główne uroczystości odbędą się w kościele o.o. Franciszkanów w Krośnie o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w uroczystościach.

7. W dniu 29 września br. odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej- dziękczynienie za 100 lecie odzyskania niepodległości Polski. Zachęcamy parafian i członków wspólnoty Róż Różańcowych do zapisywania się. Zgłoszenia przyjmujemy są w zakrystii.

8. Zapisy młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krośnie, która pragnie rozpocząć trzy letnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędą się we wtorek , tj. 11 września od godziny 16.00 do godziny 17.30 w salce katechetycznej. Przyjmowane również będą zapisy młodzieży z naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół.

9. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:
-w środę, 12 września: klasy 7 i 8: grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00. - w czwartek , 13 września: klasa III gimnazjalna; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00.

10. W środę, 12 września, Mszą św. o godzinie 18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym rozpacznie nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy na spotkanie nowe, chętne osoby które chciałyby się włączyć w życie wspólnoty, szczególnie w aktualnie przeżywanym roku duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu.

11. W związku z obchodami Światowego Dnia Sybiraka w Krośnie, 15 września br. o godzinie 18.00 w Bazylice Kolegiackiej "FARA" odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków i Ojczyzny. Mszę Świętą poprzedzi koncert "UWIERZ POLSKO" w wykonaniu Zespołu Wokalnego SOUL pod dyrekcją dr Moniki Brewczak. Rozpoczęcie koncertu o godz . 17.30. Prezydent Miasta Krosna wraz z Ks. Proboszczem z krośnieńskiej Fary serdecznie zapraszają na to wydarzenie.
12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

Go to top