NWrz02

Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018 rok.

1.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy o liczne powołania kapłańskie i zakonne, w szczególności do naszego Zgromadzenia. Chętne osoby serdecznie zapraszamy.
- w piątek udamy się do chorych od godziny 9.00. Spowiedź dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbędzie się od godziny 16.00. Jest to również okazja do spowiedzi z racji rozpoczynającego się roku szkolnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy św. wieczornej i potrwa do godziny 19.30

2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna jak i kolejne przypadające w niedziele i święta będzie odprawiona o godzinie 18.00. 

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/2019. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w poniedziałek, 3 września na Mszę św. w naszym kościele o godz. 8.30.

4. We wtorek, 4 września Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Naftówki" będzie odprawiona w szkole o godzinie 10.30. Również serdecznie zapraszamy młodzież, Dyrekcję szkoły, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły do licznego udziału.

5. W sobotę, 8 września święto Narodzenia NMP. W tym dniu również zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w intencji wypełnienia się Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. W tej intencji po Mszy św. odmówiona zostanie cząstka różańca. Zapraszamy parafian do licznego udziału.

6. Zgromadzenie św. Michała Archanioła zaprasza młodzież oraz młode małżeństwa na VII Pieszą Pielgrzymkę Dziękczynną - PRUCHNIK - PRZEMYŚL, która odbędzie się w dniach 14 - 15 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Grupę pielgrzymów poprowadzi Ks. Grzegorz.

7.Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Mychajło Prokopiwa, oraz Księdza Piotra Prokopowicza, który przebywać będzie w Miejscu Piastowym, natomiast w Szkole Podstawowej nr 4 będzie nauczał religii. Nowoprzybyłym kapłanom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

8. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie zaprasza w piątek, 14 września do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Miasta. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 na placu przed Kościołem oo Kapucynów, natomiast zakończenie pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

9. W poniedziałek, 3 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, natomiast we wtorek, 4 września spotkanie Czcicieli św. Michała Archanioła. O godzinie 17.20 Godzinki do św. Michała Archanioła, następnie Msza św. o godzinie 18.00 i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

10. Przypominamy o zbiórce elektrośmieci, która potrwa od 4 do 19 września. Zbędny sprzęt typu: lodówki, pralki, komputery, telewizory, telefony, radia i itp. można złożyć w garażu koło plebanii od godziny 9.00 do godziny 20.00.

11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów i życzliwości najbliższych oraz wstawiennictwa św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie. W naszej wspólnocie parafialnej w poniedziałek, 3 września imieniny obchodzi Ks. Grzegorz. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 18.00, po której złożymy mu wspólnie życzenia. Istnieje możliwość złożenia indywidualnych życzeń po Mszy św. w zakrystii.

12. Do wieczności w tym tygodniu odszedł: Kazimierz Szwast. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu - "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie."

Go to top