W niedzielny poranek 19 sierpnia  23 osobową grupą wyruszyliśmy na parafialną pielgrzymkę autokarową. Naszym celem było Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej, a także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nim jednak ruszyliśmy w drogę, błogosławieństwa udzielił nam Ksiądz Proboszcz. Każdy z nas zwracał się do Boga w różnych intencjach, pielgrzymka zaś – cały jej trud – miały dopomóc w prośbach wznoszonych do Stwórcy. Jedni pielgrzymi dziękowali Bogu za otrzymane łaski, inni zaś prosili o zdrowie, czy powodzenie w życiu osobistym i zawodowym. Każdy z nas niósł swoje modlitwy do Boga, aby na pielgrzymim szlaku móc się do Niego zbliżyć. Jedno jest pewne: każdy z Krosna wyruszył naładowany pozytywnymi emocjami i energią do pielgrzymowania.

                      Wizytę w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęliśmy Mszą świętą, którą koncelebrował ks. Grzegorz-organizator naszej pielgrzymki. Ten piękny obiekt powstał w celu szerzenia kultu, myśli i dzieł naszego Papieża, największego krzewiciela Miłosierdzia Bożego naszych czasów. Po Eucharystii odwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Tam obejrzeliśmy eksponaty m.in. takie jak płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich, pastorał oraz osobiste przedmioty pochodzące głównie z okresu pontyfikatu. Ogromne wrażenie zrobiła na nas zakrwawiona sutanna   Papieża, którą miał na sobie w trakcie zamachu w 1981 roku.

                     Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej koło Krakowa. Tam zostaliśmy oprowadzeni po Klasztorze Karmelitów Bosych pw. św. Eliasza proroka, a także zwiedziliśmy m.in. kaplicę św. Rafała oraz przyklasztorny cmentarz. Umocnieni niezwykłymi wrażeniami życia wspólnotowego wśród piękna przyrody ruszyliśmy dalej. W trakcie drogi, o godzinie 15.00 odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Gdy dojechaliśmy na miejsce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach tonęło w sierpniowym słońcu.

                    W Łagiewnikach udaliśmy się na punkt widokowy, gdzie podziwialiśmy panoramę Krakowa, a następnie przeszliśmy do starego kościoła, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez artystę malarza Adolfa Hyłę według wizji siostry Faustyny Kowalskiej. 16 kwietnia 1944 roku poświęcił go ojciec Józef Andrasz, jej krakowski spowiednik. Tam w skupieniu i modlitwie prosiliśmy o dar miłosierdzia dla każdego z nas. Oddaliśmy hołd szczątkom siostry Faustyny, które znajdują się w bocznym ołtarzu, w małym sarkofagu. Każdy z nas miał możliwość ucałowania relikwii świętej. Po opuszczeniu kościoła udaliśmy się do Klasztoru Sióstr Miłosierdzia, gdzie zobaczyliśmy m.in. pokój św. siostry Faustyny i jego wyposażenie. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na Wawel, w zetknięciu z którym poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski

                Około godziny 20.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni ale szczęśliwi mieliśmy przed oczyma wspaniałe widoki, również to co pozostaje głęboko w sercach: ponowne spotkanie z Janem Pawłem II przez obcowanie z jego przedmiotami oraz pobyt w Jego ukochanych miejscach, ujmujące poświecenie Bogu przez Karmelitów Bosych, możliwość modlitwy przed obrazem Miłosiernego Jezusa, czy oddanie czci relikwiom siostry Faustyny. Naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyła piękna pogoda, pogodna atmosfera, dobry humor oraz nadzieja, że nasze intencje zostaną wysłuchane.

Go to top