W dniu 22 lipca br. w naszej parafii miało miejsce uroczyste pożegnanie księdza Stanisława Matyaszka CSMA, który decyzją Ojca Generała Zgromadzenia św. Michała Archanioła został oddelegowany do Domu Zakonnego w Stalowej Woli. Był z nami przez 7 lata zaskarbiając sobie w tym czasie sympatię parafian. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 przedstawiciele wspólnot parafialnych dziękowali księdzu Stanisławowi za słowo wygłaszane w kazaniach, udzielane sakramenty oraz wspólne pielgrzymki. Nie zabrakło słów wdzięczności za wszelkie zaangażowanie, ofiarne kształtowanie sumień, zbliżanie do Boga i pogłębianie wiary, braterską pomoc oraz wsparcie okazywane każdemu z nas.

                    Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Stanisław zwrócił się do parafian dziękując za współpracę i okazaną życzliwość, a także poprosił o pamięć oraz modlitwę w jego intencji. Ksiądz Proboszcz również w ciepłych słowach pożegnał odchodzącego kapłana dziękując za posługę duszpasterską i wyraził nadzieję, że będzie on częstym gościem w naszej parafii. Były kwiaty i łzy wzruszenia.

                     Księdzu Stanisławowi życzymy opieki Matki Bożej i życzliwości ludzkiej w pracy duszpasterskiej w nowej parafii oraz wielu łask Bożych.

 

 

Go to top