W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w kościele p.w. Ducha św. w Krośnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Długoletni duszpasterz tej parafii ks. JULIAN TEKIELI obchodził Jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św., której przewodniczył dostojny Jubilat wraz z księżmi z dekanatu oraz wspólnoty domu zakonnego z Krosna i Miejsca Piastowego odbyła się o godz. 10.00. Na Mszę św. przybyła również liczna rodzina księdza Juliana.
             Homilie okolicznościową wygłosił w imieniu ojca generała Ks. Marek Czaja CSMA, Radca generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Nawiązał w niej do życia rodzinnego i zakonnego jubilata, szczególnie wspominając posługę ks. Juliana m.in. w Wołominie, Sobocie, Górsku, Młochowej i Stalowej Woli. Kaznodzieja zwrócił również uwagę na entuzjazm i miłość do drugiego człowieka, który poprzez swoje oddanie już od sześćdziesięciu lat, każdego dnia, otrzymaną od Chrystusa mocą wiąże, błogosławi, rozgrzesza, a także karmi wiernych Słowem Bożym i Ciałem Pańskim.           

Na zakończenie Mszy świętej życzenia składały wspólnoty działające w naszej parafii. Wzruszony Jubilat podziękował dobremu Bogu za wszystkie lata posługi kapłańskiej, natomiast obecnym gościom i parafianom za przybycie i modlitwę. Czcigodnemu jubilatowi życzymy dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz sił do pełnienia dalszej misji kapłańskiej i błogosławieństwa Bożego w służbie ludziom i Kościołowi.

 

Go to top