W jedynym w swoim rodzaju okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się tradycyjnie na wspólnym kolędowaniu w naszych domach, ale również w grupach duszpasterskich i szerzej rozumianej rodzinie parafialnej.
Nawet jeżeli takie spotkania są organizowane pod hasłem koncertu, to najbardziej przyciąga nas możliwość wspólnego kolędowania przy żłóbku narodzonego Jezusa. Taki też charakter miał koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w Kościele p.w. Ducha św. w Krośnie w dniu 21 stycznia br. i który połączył różne pokolenia: seniorów, rodziców młodzież oraz dzieci. O ciepłe brzmienie kolęd zatroszczyli się wykonawcy – Zespół parafialny CREDO oraz klerycki zespół MICHAEL z Krakowa. W ich wykonaniu mieliśmy możliwość usłyszenia m.in. takich kolęd jak: „Gdy śliczna Panna”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Kolęda dla nieobecnych”.
                 Niedziela 21 stycznia br. była także „niedzielą powołaniową” w parafii p.w. Ducha św w Krośnie. Specyfiką „niedziel powołaniowych”, jest przybliżanie wiernym życia seminaryjnego. Pomiędzy każdym utworem klerycy podzielili się z parafianami swoimi historiami życia, opowiedzieli jak Pan Bóg skierował ich na drogę Chrystusowego kapłaństwa oraz przedstawili jak wygląda ich zwykły dzień w seminarium. Ponadto, opowiadali o swojej drodze życiowej, o pasji, jaką jest muzyka i śpiew oraz o wyborze, którego dokonali. Jak podkreślali, najważniejszym okazuje się zaufanie Jezusowi, a wówczas jakąkolwiek drogę się obierze, będzie odczuwać się radość i spełnienie  „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; prośmy więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Łk 10, 1-3).
                  Mamy wielką nadzieję, iż modlitwa podjęta w dniu Niedzieli powołaniowej w Krośnie, posługa i świadectwo przybyłych kleryków, zaowocuje – w naszym Zgromadzeniu – wieloma świętymi i licznymi powołaniami do służby kapłańskiej i zakonnej.

 

Go to top