W dniach 1-3 grudnia 2017 r. 4. Drużyna Harcerska działająca przy naszej parafii uczestniczyła w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT w Nowej Sarzynie. To najbardziej popularny festiwal piosenki harcerskiej w regionie.

                W tegorocznej edycji konkursu naszą drużynę reprezentowały dwa zespoły: „Z Nienacka” oraz „Bimbaladajwy”. W sobotę 2. grudnia odbyły się przesłuchania konkursowe 28 wykonawców.
Zespół „Bimbaladajwy”, wykonując piosenki „Zielony mundur” i „Piosenka weterana”, zajął I miejsce. Natomiast zespół „Z Nienacka” piosenkami „Połączyła nas muzyka” oraz „Ruszaj z nami na szlak” zgarnęła najważniejszą nagrodę festiwalu - Grand Prix XIV Festiwalu. Ogromu szczęścia jakie wtedy towarzyszyło naszym harcerzom, nie da się opisać słowami.                                                                                                                                                            Emocje związane z festiwalem nie ostygną na pewno jeszcze przez długi czas.     

        

 

 

 

 

 

Go to top